| Frequency Response | 40 KHz |
|---|---|
| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
| Model Name | UpBeat |
| Connectivity Technology | Wired |
| Wireless Communication Technology | 3.5 mm |
| Included Components | Charging Station, Head Phone, User Manual |
| Age Range (Description) | Adult |
| Specific Uses For Product | Music, Gaming, Sport |
| Compatible Devices | Cellphones, Laptop/Computers, Tablets |
| Control Type | Remote |
| Item Weight | 143 Grams |
| Net Quantity | 1 Count |
| Style | TAUH201BK |
| Control Method | Remote |
| Number of Items | 1 |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Is Autographed | No |
| Global Trade Identification Number | 04895229100527 |
| Manufacturer | TPV Technology India Private Limited, Philips, TPV Technology India Private Limited 501-508 5th Floor Bestech Chambers, Sushant Lok Phase 1, Block B, Gurgaon, Haryana 122002 |
| Model | TAUH201BK |
| Model Year | 2020 |
| Product Dimensions | 2.5 x 14.3 x 17.7 cm; 143 g |
| Item model number | TAUH201BK |
| Special Features | Collapsible |
| Microphone format | Built-In |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Includes Rechargeable Battery | No |
| Manufacturer | TPV Technology India Private Limited |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 143 g |
17 people are viewing this right now
Hurry Up! Only Few Left in Stock!
24 - 48hrs
In Stock
TAUH201BK/00
philips
TAUH201BK/00









