18 people are viewing this right now
Hurry Up! Only Few Left in Stock!
24 - 48hrs
In Stock
PRO-MP273UP-E6
msi
PRO MP273UP E6
18 people are viewing this right now
Hurry Up! Only Few Left in Stock!
24 - 48hrs
In Stock
PRO-MP273UP-E6
msi
PRO MP273UP E6
Specifications:
| PANEL SIZE | 27" |
| PANEL TYPE | IPS |
| BRIGHTNESS (NITS) | 300 cd/m2 |
| CURVATURE | Flat |
| AUDIO PORTS | 1x Headphone-out |
| SPEAKER | 2x 3W |
| ADJUSTMENT (HEIGHT) | 0~110 mm |
| ACCESSORIES | 1x 1.5M HDMI Cable (2.0b), 1x Power Cord (Optional), 1x Power Adaptor, 1x Quick Guide, 4x Stand Screw |
| PANEL RESOLUTION | 3840 x 2160 (UHD) |
| REFRESH RATE | 60Hz |
| RESPONSE TIME | 4ms (GTG) |
| POWER INPUT | 100~240V, 50~60Hz |
| VIEWING ANGLE | 178°(H) / 178°(V) |
| ASPECT RATIO | 16:09 |
| CONTRAST RATIO | 1000:1 |
| SURFACE TREATMENT | Anti-glare |
| VIDEO PORTS | 2x HDMI 2.0b (4K@60Hz) 1x DisplayPort (1.4a) |
| VESA MOUNTING | 75 x 75 mm |
All orders are processed within 1-3 business days. Orders are not shipped or delivered on weekends or holidays. If we are experiencing a high volume of orders, shipments may be delayed by a few days. Please allow additional days in transit for delivery. If there will be a significant delay in shipment of your order, we will contact you via email or telephone.
Shipping charges for your order will be calculated and displayed at checkout. Delivery delays can occasionally occur.
You will receive a Shipment Confirmation email once your order has shipped containing your tracking number(s). The tracking number will be active within 24 hours.
Vishal Peripherals is liable for any products damaged or lost during shipping. If you received your order damaged, please take the video of unboxing and share through mail at support1@vishalperipherals.com.
Wishlist is empty.