10 people are viewing this right now
Hurry Up! Only Few Left in Stock!
24 - 48hrs
In Stock
1095428
msi
Thin 15 B13UDX-128IN
10 people are viewing this right now
Hurry Up! Only Few Left in Stock!
24 - 48hrs
In Stock
1095428
msi
Thin 15 B13UDX-128IN
| Brand | MSI |
| Manufacturer | MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDNo.88, East Qianjin Road Kunshan City Jiangsu China, MSI |
| Series | Thin 15 B13UDX |
| Colour | Cosmos Gray |
| Standing screen display size | 40 Centimetres |
| Package Dimensions | 46.79 x 32.29 x 8.7 cm; 1.86 kg |
| Batteries | 1 9V batteries required. (included) |
| Item model number | 9S7-16R831-128 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 1.5 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Disk Description | SSD |
| Audio Details | Headphones, Speakers |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | GDDR6 |
| Graphics Card Ram Size | 6 GB |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 52.4 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adaptor, User Guide |
| Manufacturer | MSI |
| Item Weight | 1 kg 860 g |
All orders are processed within 1-3 business days. Orders are not shipped or delivered on weekends or holidays. If we are experiencing a high volume of orders, shipments may be delayed by a few days. Please allow additional days in transit for delivery. If there will be a significant delay in shipment of your order, we will contact you via email or telephone.
Shipping charges for your order will be calculated and displayed at checkout. Delivery delays can occasionally occur.
You will receive a Shipment Confirmation email once your order has shipped containing your tracking number(s). The tracking number will be active within 24 hours.
Vishal Peripherals is liable for any products damaged or lost during shipping. If you received your order damaged, please take the video of unboxing and share through mail at support1@vishalperipherals.com.
Wishlist is empty.