| Brand | QNAP |
|---|---|
| Manufacturer | Qnap |
| Model | TS-253E-8G |
| Product Dimensions | 43.18 x 58.42 x 27.94 cm; 2.46 kg |
| Item model number | TS-253E-8G |
| Digital storage capacity | 8 GB |
| Hardware Interface | Solid State Drive |
| Compatible Devices | Server |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Data Transfer Rate | 6 Gigabits Per Second |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Tabletop |
| Manufacturer | Qnap |
| Item Weight | 2 kg 460 g |
19 people are viewing this right now
Hurry Up! Only Few Left in Stock!
24 - 48hrs
In Stock
QNAP0011
qnap
TS-253E



