Description
About this item
- Samsung Vision AI M9 Series Smart Monitor 4K OLED (3,840 x 2,160) Resolution
- Aspect Ratio: 16:09 | 178°(H)/178°(V) Viewing Angle | 1 Billion Color Support | 250 cd/㎡ Peak Brightness (Typical) | 1,000,000:1 Contrast Ratio | Refresh Rate: 165 Hz | Response Time: 0.03 ms
- Key Features: 4K QD-OLED | Smart TV Apps | Samsung Vision AI | VESA DisplayHDR True Black 400 | 4K AI Upscaling Pro | AI Picture Optimizer | Active Voice Amplifier Pro | 7 Year OS Upgrade | SmartThings | Knox Security | Workspace | Multi Control | AirPlay | 4K Built-in Camera | Built-in Speakers | Slim Metal Design | Multiple Ports | Dynamic Cooling System | Thermal Modulation System | Ergonomic Stand: Height (120.0 ± 5.0 mm), Tilt -2.0˚(±2.0˚)~25˚(±2.0˚), Pivot -92˚(±2.0˚) ~ 92˚(±2.0˚)
- Additional Features: HDR10+ | Pantone Validated | Color Gamut (sRGB Coverage) 99% | Eye Saver Mode | Flicker Free | Image Size | FreeSync Premium Pro | G-Sync Compatible | Off Timer Plus | Virtual AIM Point | Game Bar | Auto Source Switch+ | Adaptive Picture | Super Ultrawide GameView | Built-in Voice Assistant | Samsung TV Plus | SmartThings Hub | Multi Device Experience (Mobile to Screen, Screen initiate mirroring, Sound Mirroring, Wireless On, Tap View) | Multi View | Knox Vault
- Connectivity: Wireless Display | Wi-Fi 5 | 1 Display Port (Version 1.4) | HDCP Version (DP) 2.2 | Bluetooth 5.2 | Built-in Camera (12MP, Mic) | 1 HDMI Port | HDMI Version 2.1 | HDCP Version (HDMI) 2.2 | 1 USB-C Port | USB-C Charging Power 90W | HDCP Version (USB-C) 2.2 | 2 USB-A Downstream Ports (Version 2.0) || Warranty: 3 Year Warranty on Product from Manufacturer. Burn-In cover in warranty
Specifications:
| Aspect Ratio | 16:9 |
|---|---|
| Screen Finish Type | Matte |
| Contrast Ratio | 1000000:1 |
| Refresh Rate | 165 Hz |
| Display Technology | OLED |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Image Brightness | 250 Candela |
| Color Gamut | 99.0 |
| Has Color Screen | Yes |
| Picture Quality Enhancement Technology | FreeSync Premium Pro, HDR10+, OLED Panel |
| Screen Size | 32 Inches |
| Item Dimensions D x W x H | 20D x 71.7W x 60.2H Centimeters |
| Resolution | 4K UHD 2160p |
| Maximum Display Resolution | 3840 x 2160 Pixels |
| Network Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, HDMI, USB Type C, Wi-Fi |
| Total HDMI Port | 1 |
Shipping & Return
Shipping Policy
1. General Information
All orders are processed within 1-3 business days. Orders are not shipped or delivered on weekends or holidays. If we are experiencing a high volume of orders, shipments may be delayed by a few days. Please allow additional days in transit for delivery. If there will be a significant delay in shipment of your order, we will contact you via email or telephone.
2. Shipping Rates & Delivery Estimates
Shipping charges for your order will be calculated and displayed at checkout. Delivery delays can occasionally occur.
- Standard Shipping: 3-5 business days
3. Shipment Confirmation & Order Tracking
You will receive a Shipment Confirmation email once your order has shipped containing your tracking number(s). The tracking number will be active within 24 hours.
4. Damages
Vishal Peripherals is liable for any products damaged or lost during shipping. If you received your order damaged, please take the video of unboxing and share through mail at support1@vishalperipherals.com.
Wishlist
Wishlist is empty.







